کنگره عظیم 12 هزار شهید آذربایجان غربی سال 95 برگزار می شود

استاندار آذربایجان غربی از برگزاری کنگره عظیم با حضور مقامات کشوری و استانی با نام 12 هزار شهید آذربایجان غربی در سال 95 در ارومیه خبر داد.

به گزارش سایت زنان شهید به نقل از خبرگزاری مهر، وحید جلال زاده یکشنبه شب در چهارمینن جلسه ستاد ترویج فرهنگ ایثار و شهادت آذربایجان غربی با اشاره به دو کار برجسته در حال ساخت برای دفاع مقدس در استان گفت: ساخت سریال شهید باکری و ساخت یادمان شهدا در کنار مزار شهدا دو کار برجسته ای است که در این زمینه انجام می شود و امیدواریم این دو اثر تا کنگره عظیم 12 هزار شهید استان که در سال 1395 در ارومیه برگزار خواهد شد مورد بهره برداری قرار بگیرند.

وی لزوم نشر معارف غنی دفاع مقدس برای اقشار مختلف بخصوص جوانان تاکید کرد و ادامه داد: مردم ایران اسلامی بخصوص مردم همیشه در صحنه و ولایت مدار آذربایجان غربی از برنامه های دفاع مقدس و ارزش های انقلاب استقبال کرده اند و مسئولین نیز باید در زمینه پر بار کردن بیش از پیش این برنامه ها جهت نشر معارف غنی دفاع مقدس به اقشار مختلف مردم جدیت داشته باشند.

جلال زاده تبیین رفتارها و روحیات شهدا را یکی از نتایج و اهداف کنگره ها و یادواره های شهدا دانست و اظهارداشت: یکی از ذخایر دفاع مقدس روحیه بسیجی ، ایثار و مقاومت در شهدا است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به این که برنامه ریزی، جهت گیری و بصیرت افزایی دومین هدف برنامه های دفاع مقدس بشمار می آید گفت: مقاطع عطف تاریخی مختلفی در دوران دفاع مقدس وجود دارد که باید جهت دهی ها و برنامه ریزی ها با توجه به این نقاط عطف صورت گیرد تا شاهد بصیرت افزایی مخاطبان در این زمینه باشیم.

استاندار آذربایجان غربی در ادامه با اشاره به اهمیت آینده پژوهی به عنوان یکی دیگر از اهداف برگزاری یادواره ها و کنگره های شهداء افزود: این که ذخایر و داشته های دفاع مقدس چه تاثیری می تواند در آینده استان داشته باشد و این که چقدر می تواند در رفتار و کردار مردم و آحاد جامعه تاثیر گذار باشد بسیار مهم است که باید مورد توجه کارشناسان ذیربط قرار بگیرد.

جلال زاده نیروی انسانی دفاع مقدس و توجه به قشر بازنشسته نیرو های مسلح را به عنوان یکی دیگر از ذخایر این دوران مقدس مهم ارزیابی و اعلام کرد: توجه به بازنشستگان نیرو های مسلح و نیروهای انسانی دفاع مقدس بسیار مهم است و باید در این زمینه مستند سازی انجام گیرد.

استاندار آذربایجان غربی در ادامه وجود یادمان ها و نمادهای دفاع مقدس را نیز تاثیر گذار دانست و گفت: نماد ها و یادمان ها مهم هستند و یاد و خاطره دوران دفاع مقدس را در ذهن ها زنده نگه می دارند.

استاندار آذربایجان غربی همچنین با اشاره به لزوم آفت شناسی برنامه های دفاع مقدس و توجه بیش از پیش به ترویج روحیه امید به آینده، نشاط و شادابی در این برنامه ها افزود: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری در برنامه های دفاع مقدس روحیه نشاط امید به آینده و شادابی باید گسترش داده شود تا آرزو و خیال شکست جمهوری اسلامی ایران در دل دشمنان تا ابد باقی بماند.

همچنین در این جلسه مدیر کل امور بانوان استانداری آذربایجان غربی نیز از برگزاری کنگره شهدای زن استان در اسفند ماه سال جاری خبر داد و گفت: تبیین نقش زنان در دوران دفاع مقدس و انقلاب اسلامی‌، الگو سازی و بیان فداکاری ها و مجاهدت های زنان در زمینه های مختلف همسری و مادری از جمله اهداف برگزاری این کنگره است.

مریم دهقان ادامه داد: این کنگره به تبعیت از کنگره عظیم 7 هزار شهیده زن کشور در استان برگزار می شود که استان آذربایجان غربی از این تعداد 650 شهیده را به خود اختصاص داده است.

انتهای پیام/ع

دسته بندی: 
کنگره
نمایش در اخبار

دیدگاه ها