نشست تخصصی علمی " بررسی مبانی کلامی و حقوقی الگوی سوم زنان" برگزار می شود

مدیر پژوهشی سازمان بسیج جامعه زنان کشور در گفت‌ و گو با خبرنگار زنان شهید مطرح کرد:
مدیر پژوهشی سازمان بسیج جامعه زنان کشور : نشست تخصصی علمی به مناسبت هفته پژوهش با عنوان " بررسی مبانی کلامی و حقوقی الگوی سوم زنان" فردا در دانشگاه ادیان و مذاهب قم با حضور فرهیختگان و دانشگاهیان برگزار می شود.

مدیر پژوهشی سازمان بسیج جامعه زنان کشور در گفت و گو با خبرنگار سایت زنان شهید، از برگزای نشست تخصصی علمی به مناسبت هفته پژوهش با عنوان " بررسی مبانی کلامی و حقوقی الگوی سوم زنان" خبر داد و اظهار داشت: این نشست با هدف تبیین و ترویج گفتمان ولایت در حوزه زن و خانواده با محوریت "الگوی سوم"  می باشد.

الگوی سوم که برگرفته از پیام مقام معظم رهبری به کنگره ملی 7000 شهید زن است جایگاه و شأن اصلی زن را در جامعه بررسی و تبیین می کند.

در بخشی از پیام رهبر انقلاب آمده است : زن در تعریف غالباً شرقی، همچون عنصری در حاشیه و بینقش در تاریخ‌سازی و در تعریف غالباً غربی، به مثابه موجودی که جنسیت او بر انسانیتش میچربد و ابزاری جنسی برای مردان و در خدمت سرمایه‌داری جدید است، معرفی میشد. شیرزنان انقلاب و دفاع مقدس نشان دادند که الگوی سوم، زن نه شرقی و نه غربی است. زن مسلمان ایرانی تاریخ جدیدی را پیش چشم زنان جهان گشود و ثابت کرد که میتوان زن بود، عفیف بود، محجبه و شریف بود و در عین حال، در متن و مرکز بود. میتوان سنگر خانواده را پاکیزه نگاه داشت و در عرصه سیاسی و اجتماعی نیز سنگرسازی‌های جدید کرد و فتوحات بزرگ به ارمغان آورد. زنانی که اوج احساس و لطف و رحمت زنانه را با روح جهاد و شهادت و مقاومت درآمیختند و مردانهترین میدانها را با شجاعت و اخلاص و فداکاری خود فتح کردند.

انتهای پیام/ع

نمایش در اخبار

دیدگاه ها