زنان ایرانی بهترین میراث‌داران زینب(س) هستند/ نقش زنان در سنگرهای جنگ نرم

در گفت و گو با بانوی رزمنده و جانباز مطرح شد
زنان شهید: زهرا الماسیان، رزمنده و جانباز ۴۰ درصد دوران دفاع مقدس است که اعتقاد دارد، زنان ایرانی در دوران دفاع مقدس با الگو قرار دادن حضرت زینب(س) در صحنه‌های امدادی، تدارکاتی و پرستاری دفاع مقدس حضور یافتند و حتی در زمان لزوم همپای مردان اسلحه به دست گرفتند و ایستادگی کردند.

زهرا الماسیان یکی از زنان مبارز آبادانی است که در دوران دفاع مقدس همپای برادران دینی خود به مبارزه و دفاع از کیان اسلامی پرداخت و در کنار امدادرسانی و پرستاری، گاه خود اسلحه ‌برداشت و در کنار رزمندگان اسلام حماسه‌آفرینی کرد.

الماسیان با بیان اینکه زنان ایرانی در دوران دفاع مقدس با الگوقرار دادن حضرت زینب(س) در صحنه‌های امدادی، تدارکاتی و پرستاری دفاع مقدس حضور یافتند و حتی در زمان لزوم همپای مردان اسلحه به دست گرفتند و ایستادگی کردند، عنوان کرد: در دوران دفاع مقدس زنان متعهدی بودند که با حضور در جبهه‌ها هر چه در توان داشتند و از عهده‌شان برمی‌آمد انجام می‌دادند. فرقی هم نمی‌کرد در چه کسوت و جایگاهی باشند؛ در بحث پشتیبانی، امدادگری و خدمات حضور داشتیم. تدارکات و پخت غذا بیشتر برعهده خانم‌های مسن و کار‌های امداد و درمان برعهده جوان‌تر‌ها بود.

وی تاکید کرد: آنچه ما دیده‌ و از نزدیک مشاهده کرده‌ایم خواندنی نیست. برخی از افرادی که در صحنه‌های جنگ تحمیلی جانفشانی کردند از ابتدا انقلابی نبودند، ولی وقتی به صحنه آمدند متحول شدند و معجزه آفریدند. در شب‌های عملیات گاه با وجود گرمای تابستان یک دفعه باران می‌آمد و تقرب الهی را به چشم می‌دیدیم. این معجزات شاید پاسخ صبر و ایثار کسانی بود که در دمای 60 درجه در هویزه، سوسنگرد و خرمشهر بدون آب و غذا ایستادگی می‌کردند. زنان امدادگر حتی آبی برای استحمام نداشتند و آب و غذای خود را به رزمندگان می‌دادند و خود استخوان مرغ و تکه‌های نان و آب‌های غیربهداشتی را می‌خوردند.

الماسیان گفت: زنان رزمنده و امدادگر دفاع مقدس وارثان شایسته حضرت زینب(س) بودند که به حق نقش صددرصدی در جنگ داشتند چراکه هر ثانیه ممکن بود، مورد اسارت، تجاوز و خطرات مختلف قرار بگیرند که عذاب‌آورتر از مرگ است، ولی با توکل به خدا می‌ماندند و صحنه را خالی نمی‌گذاشتند.

وی تصریح کرد: امروز آمریکا و اسرائیل در جنگ نرم با جمهوری اسلامی ایران زنان را مورد هدف قرار داده‌اند و تلاش می‌کنند با به دام انداختن و تزلزل ایمان زنان ما، بنیان خانواده و اساس اجتماع اسلامی را نابود کنند. امیدوارم زنان غیور ایران اسلامی امروز نیز در نبرد جنگ فرهنگی و نرم با اسرائیل و آمریکا، مردانه مبارزه کنند. بر اساس گزارش ایکنا زهرا الماسیان متولد آبادان است که در خانواده‌ای انقلابی پرورش یافته و پدرش مهدی الماسیان، سابقه مبارزه طولانی با رضاشاه در حوادث کشف حجاب دارد که به تعقیب و گریز و اقامت خانواده در شهرهای مختلف از جمله تبریز، اصفهان، تهران و سرانجام آبادان نیز منجر شد. زهرا پنجمین فرزند مهدی الماسیان بود که در آبادان پرورش یافت و زمانی که فقط 16 سال داشت به عنوان امدادگر وارد صحنه نبرد حق علیه باطل شد. وی اکنون دارای تحصیلات کارشناسی ارشد معارف اسلامی است و در قم به فعالیت‌های تحقیقاتی و پژوهشی اشتغال دارد. الماسیان همچنین در سال‌های اخیر مسئولیت بخش آموزش دانشگاه تربیت مدرس قم را برعهده داشته و اکنون در کنار فعالیت‌های پژوهشی مددکار کمیته امداد امام خمینی(ره) است.

انتهای پیام/ع

دسته بندی: 
نقش زنان در دفاع مقدس
نمایش در اخبار

دیدگاه ها