بانوی مبارز روزهای سخت جنگ

مروری بر زندگی شهید سارنگ غفاری
15 ساله بود که به همراه 2 برادر برای دفاع از کشورش به فکه رفت و سرانجام در عملیات والفجر مقدماتی به فیض شهادت نائل آمد.

 

 

سارنگ غفاری، در روز اول فروردین ماه سال ۱۳۴۶در روستای هشتچین از توابع شهرستان خلخال در استان اردبیل، در خانواده ای متوسط و مذهبی دیده به دنیا آمد. پدرش « ذبیج الله» و مادرش «نازقید» نام داشت، سارنگ  از سن ۱۲سالگی به همراه برادرانش در مراسم دینی شرکت می کرد و پیوسته در حال اجرای آنها بود ، دوره ابتدایی و راهنمایی را در مدارس شهرستان هشتجین گذراند و  با علاقه بسیار زیادی به عضویت بسیج درآمد و به صورت داوطلب اعزام به جبهه شد.

بانوی مبارز روزهای سخت جنگ در گرمای تابستان سال ۱۳۶۱در حالی که دو برادر دیگرش نیز در جبهه بودند، عازم منطقه عملیاتی جنوب شد و در تمامی کارها داوطلبانه پیش قدم می شد او چهارماهی شده بود که مستمر در جبهه حضور داشت با وجود سن کم و عشق به میهن و دفاع ازکشوربه او اجازه نمی داد به مرخصی حتی کوتاه برود .

 شخصیت برگزیده ای داشت و با روحیات خاصی بود،  روز بیست و سوم اسفند  ۱۳۶۲ عملیات و الفجر مقدماتی، در فکه آغاز شد در حالی که مشغول نبرد با دشمن متجاوز بود  از فاصله بسیار نزدیکی مورد هدف بمباران شیمیایی رژیم بعثی عراق قرار گرفت و با انفجار یک بمب چند لیتری حاوی مقادیر زیادی گاز خردل، به طرز مظلومانه ای به شهادت رسید. آری او در وسط یک انفجار شیمیایی قرار گرفت، در دم به شهادت رسید و حتی از پیکر پاکش چیزی باقی نمانده بود.

دسته بندی: 
نقش زنان در دفاع مقدس
عشق

دیدگاه ها