لشکر فرشتگان تنها انتشارات تخصصی حوزه زنان در سی ویکمین نمایشگاه کتاب تهران/ «فرشته ها هم عاشق می شوند» در صدر فروش

بسیج جامعه زنان کشور با لشکری از فرشتگان
غرفه انتشارات لشکر فرشتگان با صاحب امتیازی سازمان بسیج جامعه زنان کشور تنها غرفه ای است که در سی ویکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران ، به صورت تخصصی در حوزه زنان و خانواده و معرفی شهدای زن ، کتاب و سایر محصولات خود را عرضه می کند. نکته قابل توجه در مورد این غرفه استقبال خوب همه اقشار به ویژه مردان از آثار عرضه شده است.

به گزارش سایت "زنان شهید"، سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در حالی به روزهای میانی رسیده است که با کمی دقت به دستان خالی اکثر بازدیدکنندگان متوجه می شوی شعار « نه به کتاب نخواندن » به واقع مصداق همین بازدید کنندگانی است که از راه دور و نزدیک خود را به نمایشگاه رسانیده اما فقط و فقط با چشمانی بی تفاوت به عناوین نگاه می کنند! .

در چنین موقعیتی غرفه سازمان بسیج زنان کشور با عنوان لشکر فرشتگان با ارائه کتاب هایی در حوزه زنان و خانواده، کودکان و نوجوانان و سایر محصولات فرهنگی توانسته است از دریای بازدیدکنندگانی که فقط در بین راهروها قدم می زنند! مخاطبان خود را پیدا کند ... نکته قابل توجه استقبال مردان و زوج های جوان از کتاب های عرضه شده در این غرفه است، از سویی دیگر حضور معنوی لشکری از فرشتگان - زنان شهید- که تصاویر آنها مزین کننده دیوارهای این غرفه است در جذب بازدیدکنندگان بی تأثیر نبوده و نیست.

بنابر گفته معصومه عابد، یکی از دست اندرکاران انتشارات لشکر فرشتگان، کتاب « الگوی سوم » که طی چهارسال به چاپ دوزادهم رسیده است، «بسته آموزشی کودکان» با محتوای آموزشی مبانی پیش دبستانی، رمان های « گل های کاغذی» و « فرشتگان هم عاشق می شوند » ، قصه کودکانه « عروسک و ناهید » برگرفته از زندگی و خاطره شهید نوجوان ناهید فاتحی کرجو، و کتاب روایت گونه ( دختری کنار شط) زندگی نامه شهید مریم فرهانیان  و ( فرشته نجات) زندگی نامه  و خاطرات شهید فوزیه شیردل،  و فصل نامه « طنین اندیشه » از محصولاتی بود که مورد استقبال بازدیدکنندگان قرار گرفت.

وی با بیان اینکه انتشارات لشکر فرشتگان از سال 1394 ثبت و فعالیت خود را آغاز کرده است گفت، در سال های اول ما در کنار یکی از انتشاراتی های همطراز محصولات خود را عرضه می کردیم اما با استقبال خوب و روحیه ای که مخاطبان به ما هدیه دادند امسال بر آن شدیم که برای نخستین بار غرفه ای مستقل داشته باشیم، هر چند از نظر کمی در مقایسه با سایر انتشاراتی ها تعداد کتب کمتری داریم اما از نظر استقبال مخاطبان احساس رضایتمندی می کنیم .

مسئول غرفه لشکرفرشتگان با اشاره به اینکه معرفی شهدای زن یکی از موضوعاتی است که بر آن سعی و همت دارند و گفت : در این راستا چند سالی است که نخستین سایت تخصصیِ چهار زبانِ ی شهدای زن را نیز راه اندازی کرده ایم که به  لطف خدای بزرگ  و برکت حضور معنوی شهدا در کارمان توانسته ایم زنان شهید که آمار آنها در ایران اسلامی هفت هزار نفر می رسد را شناسایی و معرفی نماییم .

عابد با اشاره به علاقه جوانان و نوجوان به خواندن رمان گفت: یکی از کارهای شاخص ما رمان « فرشته های هم عاشق می شوند » است که در قالب داستانی به بیان معضلات و مشکلات دختران جوان پرداخته و با الگوبرداری از سبک زندگی شهدا آنها را پاسخ داده است که با استقبال بسیار خوبی رو به رو است.

وی افزود: همچنین رمان « گل های کاغذی» نیز بیشتر از سوی دختران جوان مورد توجه قرار گرفته است.

مسئول غرفه لشکرفرشتگان با اشاره به علاقمندی دختران و زنان با هر نوع پوششی به خواندن کتاب های روایی با موضوع زندگی نامه شهدای زن، گفت: وقتی ما این میزان از استقبال را دیدیم، امسال برای احترام به خواست و علاقه مخاطب با 13 عنوان جلد کتاب پالتویی با موضوع زندگی نامه شهدای دختر دانش آموز و معلمان زن شهید در نمایشگاه شرکت کردیم که زندگی نامه « زینب کمالی » بیشترین علاقمند را داشت .

وی خاطرنشان کرد: 13 عنوان کتاب در قطع پالتویی به عنوان هدیه بنمایشگاه از سوی انتشارات لشکرفرشتگان ه دختران نوجوان و جوان داده می شود.

 

عابد در ادامه به کتاب « کوثریه » اشعار منسوب به حضرت زهرا (س) اشاره کرد و افزود: برای اکثر مخاطبان بسیار جالب است که از حضرت زهراسلام الله اشعار بی نظیری باقی مانده و این کتاب هم مورد استقبال بسیاری از بازدیدکنندگان زن و مرد قرار گرفته است.

 

مسئول غرفه لشکر فرشتگان با اشاره  به اینکه یکی از چشم اندازهای این انتشارات مخاطب قرار دادن تمام زنان جهان و جهان اسلام و آشنایی آنها با الگوهای زنان مسلمان است، گفت از این رو برای اولین بار توسط انتشارات لشکر فرشتگان کتاب « زن از منظر امامین انقلاب اسلامی» به دو زبان عربی و انگلیسی تهیه و تدوین شده و در معرض فروش قرار گرفته است.

 

وی در پایان با بیان اینکه جنگ امروزه ایی که دشمن علیه ارزش های انقلاب اسلامی و نظام اسلامی به راه انداخته جنگ نرم است و زنان و دختران در سیبل هدف های دشمن قراردارند، گفت: به این منظور برای نخستین بار کتاب « زنان و جنگ نرم» توسط انتشارات لشکر فرشتگان تهیه و تدوین شده و برای چندمین سال پیاپی در نمایشگاه مورد استقبال بازدیدکنندگان قرار گرفته است.

 

 

نمایش در اخبار

دیدگاه ها