یادواره ۳۳ شهیده زن استان گیلان برگزار شد

خبرگزاری شبستان: یادواره ۳۳شهیده زن گیلان به همت بسیج جامعه زنان استان در رشت برگزار شد.

به گزارش سایت " زنان شهید"، یادواره 33 شهید زن استان گیلان امروز(17اسفند) با حضور جمعی از خواهران بسیجی کشوری، استانی و شهرستانی، خانواده معظم شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم در سالن ناجای رشت برگزار شد.

 

فاطمه رفیعی مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان در  یادواره 33شهیده استان گیلان اظهار داشت: شهدا در حفظ امانت بزرگ دین اسلام سعی و تلاش کردند.

 

وی با بیان اینکه ما باید رهروان خوبی برای بی بی دوعالم حضرت زهرا(سلام الله علیها) و امانت داران خوبی برای امانتی که شهدا به امانت گذاشته اند، باشیم، افزود: وصف حضرت زهرا(سلام الله علیها) در سخن نمی گنجد و این بانوی گرانقدر الگوی مناسبی برای بانوان جامعه است.

 

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری با اشاره به اینکه حضرت فاطمه(سلام الله علیها) عمر کوتاهی را سپری کردند اما عبرت های خوبی را برای مردم به جا گذاشته شده است، گفت: آن حضرت به گونه ای زندگی کرد که هر لحظه از زندگی ایشان نیاز به تامل دارد.

 

رفیعی با بیان اینکه حضرت زهرا(سلام الله علیها) علاوه بر اینکه همسری عالی و بی همتا بود، نسبت به اوضاع جامعه خود طالب حق و عدالت بودند، تصریح کرد: کمک و انفاق به مستمندان و دلجویی از خانواده های شهدا و ایثارگران در آن زمان از جمله شاخصه های آن حضرت است.

 

وی با اشاره به اینکه مفتخریم در سرزمینی رندگی می کنیم که زنان و مردان در برابر طوفان های سهمگین ایستاده اند و خم به ابرو نیاورده اند؛ خاطرنشان کرد: زنان و مردان جامعه به ما آموختند همیشه در عرصه های مختلف این نظام و انقلاب حاضر بوده و خواهند ماند.

 

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان با بیان اینکه همه ما در سال 96 در انتخابات تجدید میثاقی دوباره با شهدا خواهیم بست،  اظهار داشت: ما همواره انقلابی هستیم و انقلابی باقی خواهیم ماند.

 

گفتنی است، اجرای کلیپ از کنگره ملی شهدا، اجرای نمایش و مداحی حاج صادق آهنگران از جمله برنامه های این مراسم بود.

پایان پیام/ع

دسته بندی: 
یادواره ها
نمایش در اخبار

دیدگاه ها