برگزاری مراسم یادواره زنان شهید در روز بسیج جامعه زنان

به گزارش قسم از ناحیه مقاومت بسیج مسلم بن عقیل ،همزمان با 16 اسفند، روز بسیج جامعه زنان در بسیج و سپاه، مراسم یادواره زنان شهیده به همت بسیج جامعه زنان ناحیه مسلم بن عقیل(ع) در سالن شهید مختار سلیمانی برگزار گردید.

 

در این برنامه که با اجرای مجری توانمند صداوسیما سرکار خانم متین سادات عرب زاده برگزار گردید،ابتدا جناب آقای محرم زاده به قرائت قرآن پرداختند. سپس مسئول بسیج جامعه زنان ناحیه ضمن عرض خیر مقدم به مسئولین و بسیجیان حاضر در مراسم به بیان گزارش از عملکرد بسیج خواهران ناحیه در سال 95 پرداختند.در ادامه سرکار خانم اصلانی مسئول بسیج جامعه زنان کشور به تبیین علت نامگذاری روز 16 اسفند به عنوان روز بسیج جامعه زنان پرداخته و خاطر نشان کردند؛ با توجه به جامعیت پیام مقام معظم رهبری در سالروز برگزاری کنگره زنان شهیده در سال 91 در خصوص معرفی الگوی زن مسلمان به جهان،سازمان بسیج مستضعفین تصمیم به انتخاب این روز به عنوان روز قشر نمود. ایشان با اشاره به مشکلات زنان در دنیای غرب و شرق و نگاه ابزاری به زنان در جوامع بشری امروز،آن را با دیدگاه اسلام و بیانات رهبری مقایسه نموده و تاکید کردند؛ رهبر انقلاب الگوی جدیدی را به بانوان جامعه معرفی نمودند که ضمن رعایت عفاف و حجاب و حفظ سنگر خانواده، سنگر سازی های جدیدی در عرصه های سیاسی و اجتماعی کردند.

اجرای گروه سرود نوجوان بسیجی از پایگاه شهید عزیزی،و تئاتر گروه در الشفاء(به تصویر کشیدن بخشی از زندگی حضرت زهرا(س)) و معرفی شهیده سال 96 (شهیده مرجان نازقلیچی)، برپایی نمایشگاه بهترین ها از دور ریختنی ها و معرفی کارآفرینان برتر از دیگر برنامه های اجرایی این مراسم بود.

 

 

دسته بندی: 
یادواره ها
نمایش در اخبار

دیدگاه ها