هفتصد کیلومتراسارت؛ روایت سلحشوری عفیفانه بانوی انقلابی

کتاب هفتصد کیلومتراسارت زندگی نامه شهید طیبه واعظی از شهدای انقلاب اسلامی است که به قلم فرشته چترعنبری گردآوری شده است، شهید واعظی در سال 1336 دردهنواصفهان متولد و در سال 1356 توسط ساواک در زندان اوین تهران به شهادت رسید جمله "مرابکشید، اما چادرم را برندارید شاخص ترین جمله این شهید در دوران زندگی عفیفانه و جهادی اوست.

به گزارش سایت زنان شهید؛ تاریخ اسلام و ایران سرشار از سلحشوری ها و شور ناب زنان مسلمان است. رشادت های بانوان مسلمان در تمام برهه های تاریخ از جمله در جریان مشروطه ی ایران و کشته شدن بانوان در لباس مردانه تا عصر انقلاب اسلامی که داستان، دگر بر کسی پوشیده نیست. و نقش زنان در انقلاب اسلامی و در دفاع مقدس در دو حوزه ی کلی قابل ترسیم است. یک فعالیت های جمعی مانند شرکت در تظاهرات علیه رژیم منحوس پهلوی و نه دوشادوش مردان، بلکه به شهادت تاریخ، پیشاپیش مردان پرچم انقلاب را پیش بردند. دیگری فعالیت های ویژه و تقریبا فردی در سطح مدیریت کشور و در حوزه های تخصصی در امور مربوط به انقلاب و دفاع مقدس است.

برگ برگ تاریخ انقلاب از 15 خرداد 42 تا 22 بهمن 57، حکایت حضور توأم زنان مسلمانی است که از جو رژیم ستمشاهی و به امید تشکیل حکومت اسلامی به فرمان امام خود، امام خمینی (ره) لبیک گفتند و در تمام صحنه ها در کنار شوهران، پدران، برادران و فرزندانشان جانفشانی کردند.

زندان های مخوف رژیم ستمشاهی شاهد استقامت زنان مسلمان و عفیفی است که سخت ترین شکنجه های روحی و جسمی را به جان خریدند و برای نیل به هدف مقدسشان لحظه ای کوتاه نیامدند و از فعالیت های پشتیبانی و حضور در راهپیمایی ها و مسئولیت های مختلف تا مبارزه مستقیم با ایادی استکبار جهانی و مبارزه با ضد انقلاب، حضور با عفاف زنان انقلابی در صحنه ها مبارزه و حتی پذیرش سخت ترین شکنجه ها و شجاعانه فریاد می زدند که:

«من را بکشید ،  چادرم را نکشید»

این اثر برگرفته از زندگی شهید طیبه واعظی دهنوی می باشد. که براساس روایات، مصاحبه اعضای خانواده ایشان و مدارک و اسناد موجود در بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان قم گردآوری شده است.

این اثر شامل مشخصات زیر می باشد:

عنوان: 700 کیلومتر اسارت

موضوع:زندگی نامه شهید طیبه واعظی

مؤلف: فرشته چترعنبری

تعداد صفحه: 136 ص

شابک: 7-85-5876-600-978

وضعیت فهرست نویسی: فیپا

انتشارات: بین الحرمین

شمارگان: 1000 جلد

تاریخ چاپ: 95

قیمت : 7000 تومان

<p class="rtejustify

نمایش در اخبار

دیدگاه ها