شهید مژگان موحدی

شهید مژگان موحدی

نام پدر: احمد

تاریخ تولد: 1358

محل تولد: تهران

تاریخ شهادت: 1372

محل شهادت: مرزارمنستان

نحوه شهادت: اصابت موشک به هواپیما

مزار شهید: فریدونشهر

 

کلامی با تو

«دخترم! اگر می دانستم این دیدارآخرمان است هرگز به خودم اجازه نمی دادم که برای لحظه ای از کنارت دور شوم. عزیزم تو و مادرت رفتید و جان به جان آفرین تسلیم کردید و مرا با دنیایی از غم و اندوه تنها گذاشتید. حال هرگاه که نگاهم به آسمان می افتاد ترا در حال پرواز می بینم که عاشقانه روح پاک و کودکانه ات بالا می رود آن وقت است که آرام و آهسته اشکی که پهنای صورتم می نشیند را پاک می کنم و می گویم، ای کاش یک بار دیگر ترا می دیدم.»

«شهید مژگان موحدی در تهران، در خانوادۀ با محبت و دین دار دیده به جهان گشود. پس از گذراندن دوران کوتاه کودکی اش که با شادی و بازی کودکانه، همراه بود وارد مدرسه ابتدایی شد و تا سوم ابتدایی ادامه داد. اما دست تقدیر چنین بود که در اوان نوجوانی رخت بر بندد و برای همیشه در جوار حق سکنا گزیند.»

 

عروج ملکوتی

«پدرش سفیر بود و برای مأموریت به مسکو رفته بود. سال 1372 مژگان همراه مادرش به دیدار پدر به مسکو می رود. هنگام برگشت در مرز ارمنستان هواپیمایشان هدف موشک قرار می گیرد و او همراه مادرش به اتفاق کلیۀ سرنشینان هواپیما که همه نظامی و از خانواده های سفیران ایرانی بودند سقوط می کنند و به شهادت می رسند.»

 

برخیز ای دل، وضویی بکنیم

در آب ترانه، شستشویی بکنیم

عمر اندک و فرصت خموشی بسیار

تلخ است سکوت، گفت وگویی بکنیم

شهید مژگان موحدی

عکس شهید مژگان موحدی ردیف نشسته نفر دوم از راست فرزند شهید بتول لاچینانی.

دسته بندی: 

دیدگاه ها