شهيد بي بي ملك نارويي

نام: بي بي ملك

نام خانوادگي: نارويي

نام پدر: جمعه

شماره شناسنامه: 12

محل صدور: نصرت اباد

تاريخ تولد: 10/07/1333

تاريخ شهادت: 12/4/1367

شغل: معلم

محل شهادت: سيستان وبلوچستان - زاهدان

 

شور و شوق داشت بی بی ملک خیلی وقت بود که خود را برای این سفر آماده کرده بود. نفس عمیقی کشید . به مهماندار که به مسافران نکات ایمنی را توضیح می داد نگاهی انداخت .

کمی بعد هواپیما بر فراز آسمان اوج گرفت . آسمان آبی و ابرها نیلگون .

مرغان دریایی بر فراز خلیج همیشه فارس اوج می گرفتند انگار تا عرش می رفتند و برمی گشتند .

دریا باشکوه می خروشید موج ها را روانه ساحل می کرد و دمی بعد دوباره آرام می گرفت . هواپیما یکسر سپید ، با آرم جمهوری اسلامی در حال پرواز بود . آدم های زیادی سوار بودند . مقصد دوبی بود و حالا در حال گذر از کرانه ی خلیج فارس بودند .

بی بی ملک ، معلم جوان و با جسارتی بود که تمام عمرش صرف تحصیل و آموختن علم و دانش به کودکان شده بود . حالا در این وقت فراغت ، بار سفر بربسته بود تا برای استراحتی کوتاه به دوبی برود . دوست داشت زودتر هواپیما به زمین بنشیند تا خستگی یک سال تحصیلی را از تن بیرون کند .

همه چیز خوب و آرام بود خانواده های زیادی در هواپیما بودند . مهماندار برای یک نوزاد که در آغوش مادرش خوابیده بود بالش آورد و با مهربانی بالش را   زیر سر بچه گذاشت و لبخندی نثار زن کرد . هواپیما که تکان می خورد احساس سرگیجه می کرد همیشه از جاهای بلند می ترسید .

چشم چرخاند و از پنجره به بیرون نگاهی انداخت شهر بندر عباس درست مانند یک ماکت کوچک دیده می شد . زن جوان چشمانش را بست و نفسی به آسودگی کشید می خواست کمی بخوابد اما ناگهان صدایی مهیب بلند شد ، جو آرام درون هواپیما در یک لحظه باور نکردنی تغییر کرد . ندایی در دلش می گفت: دیگر هرگز بچه های کلاسش را نمی بیند  پدر و مادرش را ، شهرش را و دوستانش را .

سپس هواپیمای ایرباس ایرانی توسط موشک آمریکایی برفراز آبهای خلیج فار به دوقسمت شد و مسافران آن یکی یکی پرپر شدند.

آن روز هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران به دست عوامل شیطان بزرگ ( آمریکا ) در آب های خلیج فارس غرق شد ، ولی این جنایت آمریکا برای همیشه در ذهن ها حک شد و از یاد نرفت .

دیدگاه ها