شهيد زهره السادات مهدوي

نام: زهره السادات

نام خانوادگي: مهدوي

نام پدر: تاج الدين

شماره شناسنامه: 1986

محل صدور: اصفهان

تاريخ تولد: 29/06/1339

تاريخ شهادت: 23/10/65

شغل: دانشجو

محل شهادت: اصفهان - منطقه 2 اصفهان

حادثه منجر به شهادت: حوادث مربوط به جنگ تحميلي

 

خواهر شهید زهره السادات مهدوی در سال ۱۳۳۹ در خانواده ای مذهبی به دنیا آمد . اصالت خانوادگی و تقید به ارزشهای اسلامی باعث شده بود که او تحت تأثیر جو حاکم قبل از انقلاب قرار نگیرد بطوری که در دوران تحصیلات دبیرستانی در مدرسه بهشت آیین در مسابقه عکاسی رتبه اول را در سطح استان اصفهان به دست آورد و از وی برای شرکت در اردوی سراسری رامسر دعوت گردید . اردویی که آرزوی بسیاری از دختران شرکت در آن بود ؛ ولی وی تنها به دلیل وضعیت نا بهنجار و ضد ارزشی حاکم بر اردو از شرکت در آن خودداری کرد.
همزمان با اوج گیری انقلاب ، او از کسانی بود که در اثر راه پیماییها عله نظام ستمشاهی شرکت فعال داشت . با پیروزی اقلاب ؛ وی با یکی از همافران نیروی هوایی ازدواج کرد و صاحب دو فرزند گردید و از دلایل مهم ازدواجش با یک فرد ارتشی می توان چهره ممتازوشاخص هما فران را در کوران انقلاب و بخصوص رژه آنها را در برابر رهبر کبیر انقلاب ، امام خمینی «ره» به خاطر آورد .
بعد از ازدواج با وجود داشتن دو فرزند به دلیل علاقه به مبانی اسلام با تغییر رشته در کنکور ادبیات عرب در دانشگاه اصفهان پذیرفته شد و به تحصیل مشغول گردید . از ویژگیهای بارز وی می توان به حسن خلق و برخورد مناسب و منطقی با مسائل و مشکلات و دلسوزی برای تحقق آرمانهای اسلامی را نام برد وشاید همین شایستگی بود که او را به چنین لیاقتی رساند که توانست به عالیترین درجه مقام انسانیت نائل گردد و به فیض عظیم شهادت در سال ۱۳۶۵ در بمباران هوایی دشمن بعثی همراه با دو فرزند دلبندش و مادر و برادرش واصل گردید .

وصیتنامه
بسم الله الرحمن الرحیم

پدر و مادر مهربانم! هیچ غمی به خود راه ندهید. همه بندگان خدا برای رفتن آمده اند و آمدن و رفتن همه به سوی خداست. تا آنجا که توفیق داشتم در جلب رضایت خدا کوشش کردم. از شما نیز می خواهم که مرا حلال کنید تا بیشتر رضایت خدا را جلب کنم. از شما و از سعید می خواهم که در تربیت مسعود و ناهید و بنفشه بسیار کوشا باشید. شخصیت سعید تقریباً ساخته شده است ولی به این اکتفا نکنید زیرا شیطان خیلی بزرگ است و چه بسیار کسانی را که یک عمر در تقوا زندگی کرده اند و یک لحظه به انحراف کشیده است. از همگی حلالیت می طلبم. به همه سفارش برپا داشتن نماز را می کنم. خیلی دلم می خواهد در گلستان شهدا دفن شوم. برای شادی روح من کمک به زیر دستان مخصوصاً ایتام را فراموش نکنید و مرا تنها نگذارید.
همسر مهربانم! چند سالی را با تو زندگی کردم؛ در تمام لحظات آن سعی بر جلب رضایت کامل تو را داشتم و امیدوارم قلباً از دست من رضایت کامل داشته باشی که رضایت شوهر چه سعادت بزرگی برای زن است. محمد عزیز! پس از من مسئولیت تربیت بنفشه را تو ره دوش می کشی.
تو خوب می دانی که من چه آرزوهایی برای بفنشه داشتم. اگر می خواهی رضایت کامل من در آن دنیا جلب شود بنفشه را بسیار بسیار، با تقوا و دین دار تربیت کن که اگر به او اسلام بیاموزی همه چیز به او داده ای و دین خود را ادا کرده ای. در تمام زندگی از تو رضایت کامل داشتم و امیدوارم خدا از دست تو راضی باشد و همانا سعادت همه در رضایت خدا است.
عزیزم! دنیا فانی می شود، مبادا بیش از انداره به فکر دنیا باشی. مواظب لحظه به لحظه زندگی ات باش. مبادا در این لحظه ها کاری بکنی که رضایت خدا در آن نباشد. سعی کن برای زندگی جاودانی که در پیش داری کوله باری پر از توشه داشته باشی. سعی کن در این دنیا هر چه بیشتر تخم بکاری. این دنیا محل کاشتن است و آن دنیا محل درو کردن.
برای رضایت خدا و رضایت من کمک به زیردستان و ایتام را فراموش نکن. زندگی تشریفاتی را کنار بگذار و بیشتر به فکر معنویات باش. همه ابعاد اسلام را مطالعه کن و در زندگی خود به طور کامل پیاده کن، با خانواده ام بیشتر رفت و آمد کن و هر وقت خودت صلاح می دانی خانواده ای تشکیل بده. در افکارت تجدید نظر کن. خانواده ات را بسیار نصیحت کن و آنها را به اجرای احکام اسلام تشویق کن. نماز را بسیار با اهمیت بشمار. با خلوص نیت با خدا صحبت کن و از خدا بخواه فقط و فقط بنده او باشی. در آخر باز سفارش بنفشه را به تو می کنم و هر دو را به خدا می سپارم.
نماز و روزه خیلی بدهکارم و خواهش می کنم هر قدر توان داری پول برای نماز و روزه ام بده. یک مقدار از چیزهایی را که دارم برای بنفشه بگذار و بقیه را در راه رضای خدا خرج کن.

دیدگاه ها