شهید رقیه محمدی

شهید رقیه محمدی

نام پدر: اسحق

محل تولد: ایران - آذربایجان شرقی - میانه

تاریخ تولد: 06/09/1338

محل شهادت: ایستگاه راه آهن تهران

تاریخ شهادت: 16/12/1366

زندگینامه

اسحاق و معصومه چشم به راه تولد فرزند بودند که بالاخره تقویم تاریخ ششم آذرماه سال 1338 روز تولد رقیه را ثبت کرد. سرزمین سرد و زیبای میانه شاهد بالندگی و رشد رقیه شد. او کم کم قالیبافی را یاد گرفت. شاید هنوز نقش هایی که سرپنجه هایش هنرمندانه بر تارو پود گره زدند باقی مانده باشند. او در سن 17 سالگی ازدواج نمود و در 5 سال زندگی مشترک صاحب 3 فرزند شد.
اما تقدیر تمام شادی و نشاط این خانواده را از هم پاچید. زمانیکه آن ها پس از زیارت حرم حضرت معصومه (س) جهت بازگشت به میانه به تهران مسافرت کردند بار دیگر منافقین پیام آور تاریکی و مرگ شدند.
رقیه و پسر سه ساله اش احمد در روز شانزدهم اسفند ماه سال 1366 در حادثه انفجار بمب در ایستگاه راه آهن مجروح شده و به بیمارستان منتقل شدند.
رقیه پایش قطع شده و به سختی مجروح بود و سرانجام در سن 28 سالگی توسط منافقین کوردل به شهادت رسید.

شهادت

مدتی بود که دلش پر می کشید برای زیارت فاطمه معصومه (س) بالاخره به همراه همسرش و پسرش احمد راهی قم شد. بعد از زیارت بانوی قم تصمیم گرفت به تهران سفرکند و با قطار به میانه بازگردد.
در ایستگاه راه آهن تهران ایستاد همسرش به آن طرف خیابان رفت تا خوراکی بخرد، ناگهای صدای انفجار توجه همه را جلب کرد. هرکس به سمتی می دوید.
رقیه و احمد را به بیمارستان انتقال دادند اما قصه زندگی آن دو تمام شد. پیکرشان را به همسرش نشان ندادند فقط گفتند، پای رقیه قطع شده و احمد سوخته .... انگار فاطمه معصومه (س) برای آنها شهادت را در راه رضای حق به آن ها اعطا کرده بود.

دسته بندی: 

دیدگاه ها