شهید نصرت صدرایی

نام پدر:غلامرضا

تاریخ تولد:1320/10/05

محل تولد: تهران

تاریخ شهادت:66/12/20

محل شهادت:تهران

نحوه شهادت: بمباران هوایی

شغل:خانه دار

 

شهید نصرت صدرایی درسال 1330 درتهران به دنیا آمد و تا ششم ابتدایی تحصیل کرد. پس از ازدواج، مادر چهار فرزند شد. دو پسر ودو دختر.

او متعقد و باتقوا بود. مهربانی،صبوری و خوش خلقی ازدیگر خصوصیات او به شمار می رفت. به علم و دانش علاقه مند بود و فرزندش را نیز تشویق به کسب علم ومعرفت می نمود. در فعالیتهای انقلابی حضوری فعال داشت،حتی همسرش را تشویق به جبهه رفتن می کرد و به اوسفارش می کردکه هیچ گاه جبهه راخالی نگذارد. در فعالیتهای پشت جبهه نیز شرکت داشت و این توصیه رابه دوستان واطرافیان نیز می کرد.

در پاسخ خواهرش که از او می خواست تا ازتهران بیرون بروند،می گفت: من سنگرخودرا رها نمی کنم.مگرخون من ازخون شهدا رنگین تراست؟

باصفا و صمیمی بود.کانون گرمی که درخانواده پدید آورده بود، سبب می شد که شوهرش نه تنها او را همسر، بلکه دوست خود نیز بداند و با دیدن چهره صمیمی وخندان او مشکلات را از یاد ببرد.

او شهادت طلب بود و گفتار و کردارش این را اثبات می کرد. و سرانجام درسال 1366 در پی اصابت موشک رژیم بعثی به تهران به همراه فرزندان دلبندش(منیره،هماوهادی مرادی) به دیدار خداوند شتافتند و داغ هجرشان رابر دل مانهادند.

دسته بندی: 

دیدگاه ها