یادواره شهدای زن مجاهد مسلمان در بیرجند برگزار شد

صبح امروز یادواره شهدای زن مجاهد مسلمان و انقلابی با عنوان لشکر فرشتگان در سالن مجتمع ایثار بیرجند و با همت انجمن اسلامی دانش‌آموزی برگزار شد.

به گزارش زنان شهید به نقل از خبرگزاری برنا از بیرجند، مادر شهید یاسر اکبرزاده در یادواره شهدای زن مجاهد مسلمان در بیرجند، اظهار داشت: شهید یاسر اکبرزاده در 30 دی‌ماه 1380 به دنیا آمد و در سن 20 سالگی با درگیری با قاچاقچیان در منطقه کوه سرخ کاشمر به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

فاطمه میابادی ضمن بیان خاطراتی از  فرزند شهیدش داشت، گفت: اگر مادران، همسران و فرزندان شهدا نسبت به برخی از رفتارهای ناشایست که گاهی اوقات در جامعه دیده می‌شود عکس‌العمل نشان می‌دهند به سبب این است که برای حفظ این انقلاب هزینه کرده‌اند و زمانی که دهن‌کجی برخی از افراد را در مورد ارزش‌های اسلام و انقلاب نظاره می‌کنند نمی‌توانند طاقت بیاورند.

وی با تاکید بر حفظ حجاب توسط بانوان در جامعه، افزود: خداوند بی‌نیاز مطلق بوده و نیازی به حجاب ما ندارد و تاکید برای حفظ حجاب تنها برای مصونت ارزش‌های زنان از چشم نامحرمان بوده است.

همسر محسن ذاکریان یکی از مدافعان حرم نیز، افزود: اسلام سیستمش مانند سیستم بدن بوده به طوری که اگر مسلمانی در هر نقطه از دنیا در زیر بار ظلم باشد دیگر مسلمانان طاقت نیاورده و به یاری آنها می‌شتابند.

وی با بیان اینکه جنگ سوریه جنگ بین غیرت و بی‌غیرتی است، گفت: اگر امروز برای دفاع از اسلام و ارزش‌های آن در دیگر کشورهای اسلامی کمک نکنیم باید در آینده از خاک خودمان دفاع کنیم.

لازم به ذکر است در پایان این مراسم از برخی از همسران و مادران مدافعان حرم قدردانی شد.

انتهای پیام/

دسته بندی: 
یادواره ها
نمایش در اخبار

Comments